ZAPRASZAM NA STRONĘ SZYBKIEGO OSTRZEGANIA

Na tej stronie: https://www.facebook.com/pages/Tomasz-Szcz%C4%85chor/308021656069850?fref=ts , dowiesz się natychmiast o zagrożeniach pogodowych w Polsce, a co najważniejsze co może czekać na ciebie na drodze.

niedziela, 29 maja 2016

Prognoza burz na 29 maja - kontynuacja gorącej i niebezpiecznej aury!

      Dzisiaj w dalszym ciągu Polska będzie się znajdować w zasięgu aktywnych frontów atmosferycznych. W ciągu dnia termometry pokażą od 22*C (w górach nieco chłodniej) do ok. 30*C. Mimo iż warunki konwekcyjne są bardzo dobre, to zachmurzenie pozostałe po nocnych burzach może znacznie utrudnić głębszy rozwój chmur Cb.

OBSZAR OBJĘTY 3. i 2. STOPNIEM:

     Energia potencjalna CAPE do 2600J/kg, Li do nawet -7*C przyczyni się do rozwoju chmur burzowych. Umiarkowany przepływ powietrza przez troposferę (LLS do 17m/s, SRH do 250m2/s2) wspomagać będzie organizację ośrodków burzowych w układy wielokomórkowe lub burze superkomórkowe. Podczas przechodzenia burz należy się spodziewać nawalnych opadów deszczu (PWATER do 38mm), wiatru do ok. 90km/h, gradu do 2cm średnicy oraz dużej ilości silnych wyładowań atmosferycznych.
      Jednak zachmurzenie pozostałe po nocnych burzach może znacznie utrudnić rozwój głębszej konwekcji, przez co burze mogą mieć łagodniejszy przebieg niż zakłada to prognoza.
      Komórki burzowe przemieszczać się będą powoli w kierunkach północnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

aplikacja disqus

comments powered by Disqus