ZAPRASZAM NA STRONĘ SZYBKIEGO OSTRZEGANIA

Na tej stronie: https://www.facebook.com/pages/Tomasz-Szcz%C4%85chor/308021656069850?fref=ts , dowiesz się natychmiast o zagrożeniach pogodowych w Polsce, a co najważniejsze co może czekać na ciebie na drodze.

środa, 1 czerwca 2016

Aktualizacja prognozy burz na 1 czerwca

      W związku z aktualizacja prognozy 4. stopień ostrzeżenia zostaje zawężony dla woj.: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie (z wyjątkiem południowej części) oraz północy lubelskiego.

      4. stopień dotyczy możliwości wystąpienia wydajnego opadowo (możliwe podtopienia i zalania) układu wielokomórkowego MCS, który przemieszczać się będzie z południowego-wschodu na północny-zachód. MCS dodatkowo generować będzie lokalnie niszczące porywy wiatru do 100km/h, opady gradu do 2,5-3,5cm średnicy oraz dużą ilość silnych wyładowań atmosferycznych. Istnieje również małe prawdopodobieństwo utworzenia się trąby powietrznej na Podlasiu, Mazurach lub na Pomorzu Wschodnim.      Aktualne informacje na temat MCS'a i reszty burz znajdujących się na terenie kraju publikowane będą pod adresem: https://www.facebook.com/Tomasz-Szcz%C4%85chor-Informacje-Pogodowe-308021656069850/?fref=nf

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

aplikacja disqus

comments powered by Disqus