ZAPRASZAM NA STRONĘ SZYBKIEGO OSTRZEGANIA

Na tej stronie: https://www.facebook.com/pages/Tomasz-Szcz%C4%85chor/308021656069850?fref=ts , dowiesz się natychmiast o zagrożeniach pogodowych w Polsce, a co najważniejsze co może czekać na ciebie na drodze.

środa, 1 czerwca 2016

Prognoza burz na 1 czerwca - nadal niebezpiecznie!

      Niż, którego centrum znajduje się nad terenem Niemiec cały czas zaciąga do Polski bardzo ciepłe i wilgotne powietrze, gdzie dochodzi do rozwoju wielu, często groźnych burz. W dniu dzisiejszym kontynuacja tej aury.OBSZAR OBJĘTY 4. STOPNIEM:

     Ze względu na bardzo dobre warunki konwekcyjne (CAPE do 2800J/kg, LI do -7*C, linie zbieżności wiatrów) spodziewany jest rozwój wielu, gwałtownych komórek burzowych, które dzięki umiarkowanemu przepływowi powietrza przez troposferę (DLS do 14m/s LLS do 14m/s) będą mogły łączyć się w większe struktury wielokomórkowe.
      Głównym zagrożeniem będą nawalne opady deszczu, które ze względu na bardzo wysoką wodność troposfery (do 38mm) powodować będą liczne podtopienia i zalania. Groźne mogą okazać się również opady, lokalnie silne,  gradu do 3-3,5cm średnicy, lokalnie niszczące porywy wiatru do 100km/h. Istnieje również marginalne prawdopodobieństwo utworzenia się pojedynczej trąby powietrznej.
Burze przemieszczać się będą zw kierunkach zachodnich, pojawią się już koło południa i trwać będą do nocy.
 OBSZAR OBJĘTY 3. i 2. STOPNIEM:

   Ze względu na słabsze warunki konwekcyjne burze na tym obszarze będą słabsze i mniej liczne niż na północy kraju. Głównym ich zagrożeniem będą intensywne/nawalne opady deszczu powodujące podtopienia i zalania.

UWAGA!!! - Istnieje duże prawdopodobieństwo aktualizacji prognozy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

aplikacja disqus

comments powered by Disqus