ZAPRASZAM NA STRONĘ SZYBKIEGO OSTRZEGANIA

Na tej stronie: https://www.facebook.com/pages/Tomasz-Szcz%C4%85chor/308021656069850?fref=ts , dowiesz się natychmiast o zagrożeniach pogodowych w Polsce, a co najważniejsze co może czekać na ciebie na drodze.

wtorek, 31 maja 2016

Prognoza burz na 31 maja - niebezpiecznie na północnym-wschodzie!!!

      Niż, który w ciągu ostatniej doby przesunął się znad Niemiec nad Alpy, w dalszym ciągu będzie kształtował pogodę w Polsce. Na gorącej i bardzo wilgotnej masie powietrza znad południa Europy znowu dojdzie do rozwoju silnych, a nawet bardzo silnych burz o dużej aktywności elektrycznej. Na termometrach ukażą się wartości bliskie 30*C.
     W najbliższych dniach nie widać zmian w pogodzie.


OBSZAR OBJĘTY 4. STOPNIEM:

     Ze względu na bardzo dobre warunki konwekcyjne (CAPE do 2800J/kg, LI do -8*C, linie zbieżności wiatrów) spodziewany jest rozwój wielu, gwałtownych w przebiegu komórek burzowych, które dzięki dobrym warunkom kinematycznym (DLS do 18m/s LLS do 14m/s, SRH do 150m2/s2) będą szybko łączyć się w większe struktury wielokomórkowe, być może nawet w MCS. 
      Głównym zagrożeniem będą nawalne opady deszczu, które ze względu na bardzo wysoką wodność troposfery (do 42mm) powodować będą liczne podtopienia i zalania. Groźne mogą okazać się również opady, lokalnie silne,  gradu do 3-3,5cm średnicy, lokalnie niszczące porywy wiatru do 110km/h. W przypadku powstania burzy superkomórkowej istnieje możliwość wytworzenia się kilku tornad o sile F0 lub F1.
Burze przemieszczać się będą ze wschodu na zachód, pojawią się już koło południa i trwać będą mogły do rana.
 OBSZAR OBJĘTY 3. STOPNIEM:

   Na linii woj. lubuskie - woj. lubelskie ulokuje się linia zbieżności wiatrów. Na owej linii komórki burzowy połączą się w podłużną strukturę wielokomórkową. Jednak ze względu na słabsze warunki burze będą mogły stwarzać zagrożenie jedynie ze strony intensywnych opadów deszczu prowadzących do lokalnych podtopień. Oprócz tego wystąpić mogą opady gradu do 1cm średnicy oraz porywy wiatru do 90km/h. Burze powstaną koło południa i trwać będą do nocy. Kierować się będą na zachód.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

aplikacja disqus

comments powered by Disqus